About

Gry na 2 - gry na dwóch, gry na 2 osoby, gry na 2 graczy, gry na dwóch graczy, gry na 2 pc, najlepsze gry na 2, gry na 2 download, gry na 2 player, fajne gry na 2, gry dla dwóch osób na jednym komputerze

Worms

Worms? A co to? No bez przesady... ta grę chyba każdy gracz, a nawet nie gracz miał okazję przynajmniej zobaczyć na oczy (a jak nie to na pewno o niej słyszał, no chyba, że mieszka w takim miejscu gdzie komputery nie miały jeszcze szansy zadebiutować). Kto z was nie miał tej przyjemności? Ta gra bez wątpienia jest grą kultową i znaną wszem i wobec. Małe robaczki, które wyglądają tak niepozornie na pierwszy rzut oka, wcale nie są tym czym zdają się być. I po chwili zabawy z grą wychodzi ich prawdziwe oblicze. Arnold Schwarzenegger w Terminatorze przy tym wymięka. Ale dosyć tego wstępu. 

O czym właściwie jest ta gra? Nie ma się tutaj sensu doszukiwać fabuły, bo takiej po prostu nie ma. Nie ma też za bardzo do podziwiania grafiki, ale z całą pewnością jest jedno: grywalność. Gra Worms zdecydowanie jest jedną z najbardziej grywalnych gier na dwóch graczy. Ta gra została po prostu do tego stworzona. Chodzi w niej najzwyklej mówiąc o rozwałkę. Totalną rozwałkę. W grze można wybrać sobie drużynę i skonfigurować parametry takie jak: ilość robali i ich imiona, nazwa drużyny, flaga i okrzyk zwycięstwa, bronie, moc broni, czas reakcji broni, wygląd poziomów oraz wiele innych parametrów. Już sama zabawa konfiguracją jest pewną atrakcją :). Natomiast gra to już mistrzostwo i niejednokrotnie wiele godzin doskonałej zabawy, zwłaszcza przy użyciu liny :P. Osobiście nie zapomnę nigdy ile uśmiechu mi dostarczyła. gra w Wormsy. Pola do popisu jest dużo. Zadanie w grze polega na tym by "wykosić" wszystkie robale przeciwnika co do jednego. Choć zadanie to jest proste to jego wykonanie już nabiera innej barwy.podczas samej rozgrywki. Ilość dostępnych broni (bananowy bomba, alleluja - to trzeba zobaczyć, doceniam kreatywność), możliwość strategicznego rozgrywania każdego etapu to świetne połączenie rozrywki z odrobiną myślenia. 

Co jeszcze warto dodać, to przede wszystkim fakt, że gra doczekała się wielu kontynuacji (na różnych platformach jest ich około 20). Jest nawet wersja 3D tej gry. Z mojej strony mogę ją serdecznie polecić bo spodoba się praktycznie każdemu. Jeżeli szukasz gry na dwóch graczy to masz jednego z najważniejszych kandydatów w historii - Worms. Naprawdę polecam, widać to zresztą po górnym sliderze :).

Video:

Screeny z gry:  

 

Wymagania:
Pentium 166MHz
32MB RAM
joystick (nie jest konieczny)
w zależności od wersji mogą być większe.

Leave a Reply